Zdobądź stylową puszczykowską filiżankę i torbę!
filiżanka i torba

Zasady

  • Do zdobycia są stylizowane puszczykowskie filiżanki ze spodkami oraz torby na zakupy.
  • Każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania itp., z tym że dostawa jest tylko na terenie Puszczykowa. Jedna osoba może zdobyć jedną filiżankę i jedną torbę.
  • Aby zdobyć torbę, trzeba przysłać na adres info@ilovepuszczykowo.pl zdjęcie przedstawiające ujęcie Puszczykowa, którym warto pochwalić się na zewnątrz. Mogą to być także jego najbliższe okolice na terenie WPN-u, jak pola wirowskie, czy Jezioro Jarosławieckie, jednak priorytetowo będą traktowane zdjęcia z Puszczykowa. Aby zdobyć filiżankę, trzeba przysłać 2 takie zdjęcia. Liczone będą te fotografie, które zostaną opublikowane na stronie facebook.com/ilovepuszczykowo. Decyzja o opublikowaniu zależy od uznania prowadzącego profil. Liczba filiżanek i toreb jest ograniczona.
  • Liczy się moment przyjęcia zdjęcia do publikacji, nawet jeśli nastąpi ona dużo później. Osobom, które wcześniej przysłały zdjęcia, też one im się liczą.
  • Zdjęcia należy przysyłać w największej posiadanej rozdzielczości, z tym że dłuższa krawędź nie może być krótsza niż 2000 pikseli.
  • Zdjęcia muszą mieć proporcje maksymalnie 3:1 dla fotografii poziomych i 1,5:1 dla pionowych.

 

Porady

Uwaga! Poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, ale kto ją przeskoczy, może czuć się wyróżniony :)

Żeby zwiększyć szanse na przyjęcie zdjęcia:

  • Upewnij się, że spełnia ono wymogi dobrego zdjęcia do promocji miejscowości. Nie wystarczy, że na zdjęciu będzie fajne miejsce. Musi ono prezentować się wyjątkowo, np. przez odpowiednie padanie promieni słonecznych. Pomyśl o której godzinie w danym miejscu można zastać najciekawszy widok, poczekaj na odpowiednią pogodę i wtedy tam się udaj. Najlepsze zdjęcia bardzo często można zrobić o zachodzie słońca.
  • Możesz wykorzystać oprogramowanie do podrasowania zdjęcia. Aparat często nie jest w stanie uchwycić tego, co widać okiem, więc jest to jak najbardziej uzasadnione. Postaraj się jednak, by zdjęcie wyglądało naturalnie. Unikaj np. czarno-białości, sepii, czy posteryzacji, a także np. artystycznych ramek.
  • Publikowane są zasadniczo zdjęcia z obecnej pory roku, dlatego pamiętaj, że np. latem na profilu nie pokażą się zdjęcia bezlistnych drzew. Możesz takie też przysłać, ale wtedy długo poczeka na publikację.
  • W miarę możliwości staraj się unikać panoram. Zdjęcie wyświetla się pierwotnie na Facebooku w szerokości około 1/3 szerokości strony, dlatego jest ważne, by nie było wówczas za niskie.

PS: W Puszczykowie można zrobić fajne zdjęcia nie tylko na zakolu Warty :)